Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

dcskolka 

6.1.2018 Velcí na Sokolím vrchu-motivace

279 fotek 6.1.2018 - zobrazení
Správná motivace. To je základ pro úspěšné cvičení se psem, ať už malým či velkým. Stejně jako lidé, i psi jsou každý jiná osobnost, každý je schopen se jinak rychle učit novým věcem, a co hlavně, je chápat.
Je třeba si uvědomit co máme za psa, jaké plemeno, jaké jsou jeho dispozice, k čemu byl šlechtěn atd. Podle toho jsme schopni si lépe uvědomit jak s daným pubertálním výrostkem vyjít tak, aby práce bavila obě dvě strany. Aneb empatie při výchově psa není nikdy dost. Dost často si lidé pletou onu výchovu s nutností ládovat psa dle libosti do prasknutí pamlsky nebo obecně potravou. Nebo na druhou stranu volí ráznou cestu kdy nemají zábranu psa uhodit. Obě dvě jsou samozřejmě špatně.
Zpočátku je třeba štěně podstatně víc chválit a při cvičení i více prokrmovat dobrotami, ale postupem času u věcí které již zná, začínáme pamlsky vyměňovat za hračky, klacek, šišku, či jiné. U psa, který není ,,hračička,, zůstáváme u pamlsků, ale jejich četnost se mnohonásobně sníží. Důležité, a to vždy, je naše vlídné, milé chování.
Vlídné a milé ale opět neznamená rozmazlované. V našem hlase vždy musí znít naprostá jistota, důraz a přesvědčení, že to co právě po psím parťákovi chci, myslím vážně.
Tento nácvik správného chování psovoda jsme aplikovali s početnou partou štěňat a jejich páníčků právě tuto sobotu na Sokolím vrchu a bylo krásné sledovat, jak majitelé mají na tváři úsměv a štěňata ochotně spolupracují i v tak početné smečce. Ochotně přibíhaly ke svým pánům ze hry od jiných štěňat a cvičili jako profíci. Děkuji všem zúčastněným a těším se na další shledání.
reklama
Vytvořte z tohoto alba:

Komentáře

přidat komentář

Jste na konci alba

Sdílet album

Další alba autora
Podobná alba

Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.

Partneři

Visa Mastercard Maestro American Express Visa Electron