Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

dcskolka 

3.2. 2018 Malí raubíři a bojácná slečna

46 fotek 3.2.2018 - zobrazení
Na této lekci se sešli pouze tři školkáčci. A rovnou tři naprosto rozdílné povahy. Malá slečna bojácná, velký, rychlý, šťastný loupežník a pohodář na krátkých nožičkách.
Tak, a jak na to, aby se tahle banda sehrála?
Bázlivá Miňonka se schovávala za paničku a hned ze začátku bylo vidět, že není schopna situaci zvládat a okamžitě se šplhala paničce do klína. Ta pohotově reagovala a už se malou psí slečnu snažila zvedat na klín. STOP. Na klín ne. Panička z počátku nebyla ráda, ale vysvětlila jsem jí, že nejde o to vydat svého svěřence na pospas, samozřejmě ji ochránit musí, ale jinak.
Často vidíme stejný scénář. Majitelé malých plemen zdvihají malá rozčilená či patologicky bojácná klubíčka nervů div ne do oblak a psi jak šílení štěkají na kolem jdoucí psy, chodce apod., kteří si jich mnohdy ani nevšimnou. Ve zkratce je celý tento nácvik špatně a upevní jen nežádoucí chování psa a kazí jeho chování celkově.
Náplň paničky během lekce byla jednoduchá, nechat Miňonku vybíhat, či se schovávat jak ona sama uzná za vhodné a pokud by některé ze štěňat na ní příliš dotíralo, schová si ji mezi nohy, před sebe strčí ruku, popřípadě malého nezbedu odstrčí a odvrčí ho jako by to udělala psí máma se štěňaty v pelechu když je učí základnímu chování ve smečce.
Netrvalo dlouho a Miňonka už vůbec nenabíhala paničce na nohy, ale pokud se jí něco nelíbilo, věděla kde je její úkryt a bezpečí. Mezi tím jsme trénovali povel sedni a lehni, ukazovali jsme si načasování povelů a jak štěně motivovat pokud zrovna daný úkol nechápe. Na konci lekce už Miňonka vybíhala mezi kluky, sice v bezpečné blízkosti paničky, ale i tak dávala najevo také svou přítomnost a klukům do hraní začala ,,kecat,,.
Pokud panička vydrží, bude z Miňonky další malá velká psí slečna s vyrovnanou povahou a zdravou kuráží.
Nováček Lucky na vysokých nožkách do příště s páníčkem natrénuje včasné odměňování za splněný povel.
A jezevčík, pracovně ho nyní nazvu ,,Čenda,, bude s páníčkem pokračovat jako do teď. :-) děkuji za vaši účast.
reklama
Vytvořte z tohoto alba:

Komentáře

přidat komentář

Jste na konci alba

Sdílet album

Další alba autora
Podobná alba

Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.

Partneři

Visa Mastercard Maestro American Express Visa Electron