Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

dcskolka 

2.7.2016 Se štěnětem do města

26 fotek 2.7.2016 - zobrazení
V sobotu jsme se vypravili s partou štěňat čelit nástrahám hlučného města. Jelikož všechna už za sebou mají pár lekcí ze školky, rušné prostředí zvládala výborně. Vysvětlili jsme si jak nenásilně přesvědčit svého psa aby nás dobrovolně následoval ačkoliv se nového prostředí bojí. Ukázali si, jak správně přecházet silnici tak, aby nás pes netahal či neodcházel bez nás. A jak vést a povelovat psa na vodítku. Procvičili jsme povel k noze a osvěžili paměť u povelů zůstaň a čekej, jelikož každý povel znamená něco jiného a majitelé je mnohdy zaměňují, či používají naráz a pak jsou nespokojeni když pes nereaguje dle jejich požadavků a představ.
ve zkratce: ZŮSTAŇ- používáme jako odkládací povel, kdy pes zůstane na daném místě, dokud si ho majitel nevyzvedne. Tzn.vždy se k psovi vrátíme. Ne že on si za námi doběhne! Dá se učit už od mala kdy štěně zvládá sedni, lehni a přivolání. Začínáme čelem ke štěněti, musíme mít jeho plnou soustředěnost a naše vzdálení je v první fázi jen couvnutí o krok dozadu a ihned zpět. Okamžitě psa odměníme pokud zůstává sedět. Interval vzdalování nijak neurychlujeme a s trpělivostí se spokojíme během 14ti dní jen s pár krůčky vzad. Tím snadněji štěně pochopí spojitost povelu s naším pohybem.

ČEKEJ!- je dá se říct mezi povel- říkáme tím, čekej, něco se bude dít. Tento povel není plně zádržový, ale spíše upozorňující, či pro aktivně pracující psy dále vybízející k pozornosti a těšení se co bude následovat. Běžně můžeme uplatnit například při vybíhání za aportem, nebo také při přecházení silnice ve městě. Tam použijeme povel čekej, případně následuje s odmlkou sedni a teprve potom vybídneme psa k chůzi. Do budoucna předejdeme případnému zatáhnutí nebo vběhnutí do vozovky.
reklama
Vytvořte z tohoto alba:

Komentáře

přidat komentář

Jste na konci alba

Sdílet album

Další alba autora
Podobná alba

Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.

Partneři

Visa Mastercard Maestro American Express Visa Electron