Pokračujte v prohlížení

Další alba autora

Podobná alba

Jestli se vám album líbí...

Také album můžete sdílet

Spustit prezentaci Zastavit
TIP Změny uložíte také pokračováním na další fotku či video a zrušíte je klávesou ESC.
Přidejte do popisu štítky (např. #svatba #cestování) a fotkuvideo tak objeví více lidí.
18.6.2016 - Když pes vrčí na dítě
Komentáře Přidat
18.6.2016 - Když pes vrčí na dítě
Obsah pokračuje za reklamou
Pokračujte dolů pro další obsah

Odstranění fotek a videí z alba

Vyberte všechny fotky či videa, které chcete smazat a potvrďte akci.

Název

18.6.2016 - Když pes vrčí na dítě

Popis

Na této lekci jsme otevřeli zajímavé téma - co dělat, když pes vrčí na dítě. Potrestat ho, okřiknout, oddělit? Nic takového. Pes má vrčení jako varovný komunikační prostředek, kterým říká : " Dost, tohle mi nedělej" Pokud mu vrčet zakážeme, co mu zbude? Bude varovat mírněji, třeba pohledem, zíváním a to možná dítě nerozpozná a pes je pak rovnou kousne. Proto se vždy snažíme zjistit příčinu a jak uvidíte na fotkách, někdy náš malý andílek pejska tajně trápí. Tady musíme rázně zasáhnou a dítěti v takovém chování zabránit. Dále jsou určité nebezpečné situace, kterým jako rodiče a zároveń majitelé psa musíme předcházet a já se je zde pokusím stručně vyjmenovat:
1. Pelíšek - pes spí déle, než dítě a může se cítit rušen při odpočinku, proto vrčí, aby dal najevo, že chce spát. Nikdy proto nedovolíme dítěti obtěžovat psa na jeho pelechu.
2.Jídlo - pokud pes dostane misku s potravou, je jeho přirozeností si ji bránit proti ostatním členům smečky, tedy i proti dítěti. Majitel, jako šéf smečky, má samozřejmě právo do misky sahat, ale u dítěte to pes tolerovat nemusí. Takže nikdy nedovolíme dítěti rušit psa u jídla a po krmení misku uklidíme, aby si majetnický pes nemohl bránit tu prázdnou.
3. Hračky - někteří psi jsou majetničtí nejen na jídlo, ale i na hračky. Pokud takového máte doma, žádné hračky mu v přítomnosti dítěte nenechávejte a předměty dítěte mu nikdy nedovolte brát. Pokud pes sebere dítěti hračku, vždy ji sebereme a odneseme my, nikdy dítě.
4. Naše osoba - pes si někdy přivlastní i paničku a dítě od ní odhání - to nikdy netolerujeme, vždy psa vykážeme na místo a věnujeme se dítěti. Takový pes pak nesmí na klín, na sedačku, nesmí být vedle majitelky, věnujeme se mu jen při výcviku a procházce, jinak je stále na místě, než se jeho chování upraví. Trvá to obvykle 2-3 týdny, pak už nemusí být režim tak přísný.
Většina psů naštěstí s dětmi vychází dobře a láskyplně, ale vždy je nutný dohled pozorného rodiče, aby jeden druhému neubližovali.
Psa a dítě vedeme k vzájemnému přátelství a respektu pomocí odměn a pamlsků, které psu dítě dává pod naší kontrolou za splnění povelů.

Období

18.6.2016

Statistiky

  • 43 fotek
  • - zobrazení
  • 0 se líbí

Kategorie a štítky

Nastavení

Veřejné album

Vidí všichni lidé.

Skryté album

Vidí pouze lidé, kteří znají přesnou adresu alba.

Zakódované album

Vidí pouze lidé, kteří zadají kód, který nastavíte.

Nahlásit album
Reklama

Další alba autora

Podobná alba