Pokračujte v prohlížení

Další alba autora

Podobná alba

Jestli se vám album líbí...

Také album můžete sdílet

Spustit prezentaci Zastavit
TIP Změny uložíte také pokračováním na další fotku či video a zrušíte je klávesou ESC.
Přidejte do popisu štítky (např. #svatba #cestování) a fotkuvideo tak objeví více lidí.
16.7.2016 jak a kdy trénovat a přidávat další povely
Komentáře Přidat
16.7.2016 jak a kdy trénovat a přidávat další povely

Odstranění fotek a videí z alba

Vyberte všechny fotky či videa, které chcete smazat a potvrďte akci.

Název

16.7.2016 jak a kdy trénovat a přidávat další povely

Popis

Z malého štěňátka nám pomalu ale jistě roste velmi aktivní a vynalézavý pes. Jak ho tedy zabavit a cvičit tak, aby naše společné soužití bylo příjemné jak pro mne jako pána, tak i pro samotného psa?

-kolem 10.tého týdne už naše štěně slyší na své jméno a přibíhá k nám na zavolání. Zpočátku odměňujeme už za samotné přiběhnutí, jakmile štěně zvládá přibíhat na naše cílené zavolání, přidáme k doběhnutí i povel sedni. Ten provedeme tak, že nad hlavou blíže k čumáku štěněte držíme pamlsek, ihned jak si sedne, vyslovíme povel SEDNI a odměníme. Většina štěňat si ochotně přiběhne pro pamlsek a vzorně si před pána sedne. Je DŮLEŽITÉ na štěně nespěchat, a ačkoliv se může zdát, že je nad míru učenlivé, měli bychom mít na paměti, že nám nejde o to, aby pes zvládl v co nejkratším čase co nejvíce povelů, ale my chceme, aby každý povel byl, jak se říká, dotažen do konce. Tudíž další cviky začínáme trénovat v momentě, kdy ten předchozí cvik máme zvládnutý.
V tomto případě, když štěně sedí před námi, všechny packy má pevně na zemi a hledí k nám upřeně, čeká na pamlsek. V popise to zní zdlouhavě, ale ve skutečnosti jde jen o pár důležitých vteřin.
Po této základní fázi, postupně učíme povel lehni. kolem 13.tého týdne umí štěně základní povely- ke mě, sedni i lehni. Pokud cvičíme správně, můžeme přidávat další povely a už je jen na nás, které si vymyslíme.
Samotné cvičení nikdy netrvá déle, než úsekovitě v 10ti minutách.
Dále můžeme štěně zabavit hrou- přetahování o hračku, schovávání pamlsků apod.

Při cvičení musíme být vždy pozitivní, štěně motivovat, být veselý. Tvrdým drilem sice psa vycvičíme, ale později se nás bude bát a poslechne jen ze strachu, či dokonce vůbec.

MŮŽEME MÍT SEBEVÍCE UČENLIVÉHO A VNÍMAVÉHO PSA CO DYCHTÍ PO CVIČENÍ, RESPEKTIVĚ DYCHTÍ PO POZORNOSTI A PO PAMLSKU, ZA KTERÝ UDĚLÁ OCHOTNĚ VŠE, ALE MY MUSÍME MÍT NA PAMĚTI, ŽE NIKDY NEBUDEME SPĚCHAT A ŠTĚNĚTI DÁME ČAS.

Období

16.7.2016

Statistiky

  • 13 fotek
  • - zobrazení
  • 0 se líbí

Kategorie a štítky

Nastavení

Veřejné album

Vidí všichni lidé.

Skryté album

Vidí pouze lidé, kteří znají přesnou adresu alba.

Zakódované album

Vidí pouze lidé, kteří zadají kód, který nastavíte.

Nahlásit album
Reklama

Další alba autora

Podobná alba