Pokračujte v prohlížení

Další alba autora

Podobná alba

Jestli se vám album líbí...

Také album můžete sdílet

Spustit prezentaci Zastavit
TIP Změny uložíte také pokračováním na další fotku či video a zrušíte je klávesou ESC.
Přidejte do popisu štítky (např. #svatba #cestování) a fotkuvideo tak objeví více lidí.
12.8.2017 - Velká plemena- čekej x zůstaň
Komentáře Přidat
12.8.2017 - Velká plemena- čekej x zůstaň
Obsah pokračuje za reklamou
Pokračujte dolů pro další obsah

Odstranění fotek a videí z alba

Vyberte všechny fotky či videa, které chcete smazat a potvrďte akci.

Název

12.8.2017 - Velká plemena- čekej x zůstaň

Popis

Tyto dva povely bývají často zaměňovány a majitel je v důsledku nespokojený, že jeho pes mu nevyhověl. Na druhé straně je i nespokojený a hlavně zmatený pes, který neví co od něj jeho pán vlastně žádá. Jak na to?
ČEKEJ- tento povel použijeme v případě, že za ním bude ihned něco následovat. Čili kdy vyšleme do pohybu psa, nebo vykročíme společně. Čekej, pes sedí a my odhodíme hračku, poté psa vybídneme aby ji přinesl- následuje pohyb. Čekej- u přechodu, opět následuje náš společný pohyb po naší výzvě vpřed.
ZŮSTAŇ- je obtížnější. Chceme aby pes vysečkal na daném místě kde se právě nachází. Z tohoto povelu, NIKDY nepřivoláváme psa směrem k sobě, naopak se pro něj my vždy musíme vrátit.
nácvik: na tento cvik by se nemělo pospíchat. Pokud naráz začneme od psa odcházet na větší vzdálenosti, štěně z tohoto povelu začne vybíhat či utíkat směrem k nám. Tak tedy, ideální je když si štěně přivoláme, zaujmeme nějakým pamlskem, kdy pes předsedne a dáme povel lehni. Poté ukážeme v ruce pamlsek a ten položíme na ZEM mezi přední packy a nahlas řekneme ZŮSTAŇ. Poté se zakloníme jakoby jsme naznačili náš odchod, ale jsme stále čelem ke psu, neodvracíme se. Tento pohyb trvá řádově pár sekund, zbytečně jej neprodlužujeme a ihned opět dáváme štěněti pamlsek na zem mezi přední nohy. Poté štěněti dáme volno, pohrajeme si a cvik opakujeme. Nácvik tohoto povelu není o rychlosti provedení, proto si dáváme na čas a naše vzdálenost se prodlužuje postupně.
Mějte na paměti: raději za týden postoupit o pár stop a vědět že štěně nám vydrží ležet, než chtít velikou vzdálenost a napravovat chybu vybíhání.

Období

12.8.2017

Statistiky

  • 60 fotek
  • - zobrazení
  • 0 se líbí

Kategorie a štítky

Nastavení

Veřejné album

Vidí všichni lidé.

Skryté album

Vidí pouze lidé, kteří znají přesnou adresu alba.

Zakódované album

Vidí pouze lidé, kteří zadají kód, který nastavíte.

Nahlásit album
Reklama

Další alba autora

Podobná alba