Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

dcskolka 

12.8.2017 - Velká plemena- čekej x zůstaň

60 fotek 12.8.2017 - zobrazení
Tyto dva povely bývají často zaměňovány a majitel je v důsledku nespokojený, že jeho pes mu nevyhověl. Na druhé straně je i nespokojený a hlavně zmatený pes, který neví co od něj jeho pán vlastně žádá. Jak na to?
ČEKEJ- tento povel použijeme v případě, že za ním bude ihned něco následovat. Čili kdy vyšleme do pohybu psa, nebo vykročíme společně. Čekej, pes sedí a my odhodíme hračku, poté psa vybídneme aby ji přinesl- následuje pohyb. Čekej- u přechodu, opět následuje náš společný pohyb po naší výzvě vpřed.
ZŮSTAŇ- je obtížnější. Chceme aby pes vysečkal na daném místě kde se právě nachází. Z tohoto povelu, NIKDY nepřivoláváme psa směrem k sobě, naopak se pro něj my vždy musíme vrátit.
nácvik: na tento cvik by se nemělo pospíchat. Pokud naráz začneme od psa odcházet na větší vzdálenosti, štěně z tohoto povelu začne vybíhat či utíkat směrem k nám. Tak tedy, ideální je když si štěně přivoláme, zaujmeme nějakým pamlskem, kdy pes předsedne a dáme povel lehni. Poté ukážeme v ruce pamlsek a ten položíme na ZEM mezi přední packy a nahlas řekneme ZŮSTAŇ. Poté se zakloníme jakoby jsme naznačili náš odchod, ale jsme stále čelem ke psu, neodvracíme se. Tento pohyb trvá řádově pár sekund, zbytečně jej neprodlužujeme a ihned opět dáváme štěněti pamlsek na zem mezi přední nohy. Poté štěněti dáme volno, pohrajeme si a cvik opakujeme. Nácvik tohoto povelu není o rychlosti provedení, proto si dáváme na čas a naše vzdálenost se prodlužuje postupně.
Mějte na paměti: raději za týden postoupit o pár stop a vědět že štěně nám vydrží ležet, než chtít velikou vzdálenost a napravovat chybu vybíhání.
reklama
Vytvořte z tohoto alba:

Komentáře

přidat komentář

Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.

Partneři

Visa Mastercard Maestro American Express Visa Electron